Każdy rok przynosi nieco odmienne trendy w projektowaniu stoisk targowych, ponieważ stanowi odpowiedź między innymi na zmieniające się poczucie estetyki w społeczeństwie, postęp technologiczny czy oczekiwania klientów. Sprawdź, jakie rozwiązania zyskały popularność w ostatnim czasie i będą chętnie wybierane w dziedzinie budowy stoisk targowych w 2025 roku, aby gruntownie przygotować się na nadchodzące eventy w Warszawie lub innych dużych miastach!
Minimalizm idący w parze z nowoczesnym sprzętem
Nowoczesne stoiska targowe to konstrukcje minimalistyczne, które są przejrzyste, dobrze oświetlone oraz pozbawione niepotrzebnych dekoracji. Ozdoby w nich stosowane to na przykład żywe rośliny. Subtelne i praktyczne nie powodują przebodźcowania, przy czym tworzą przytulną atmosferę. Starannie zaaranżowane przestrzenie przyciągają wzrok, a szczególnie jeśli dają uczestnikom eventu możliwość skorzystania z innowacyjnego wyposażenia, takiego jak interaktywne katalogi produktów, wirtualne showroomy, okulary VR, ekrany dotykowe, podłogi interaktywne, ściany diodowe z projekcją multimedialną czy dedykowane aplikacje mobilne.
Takie rozwiązania sprawiają, że odwiedzający stają się zaangażowani w poznawanie firmy i jej wartości. Umożliwiają one też nawiązanie lepszej komunikacji oraz personalizację doświadczeń, a co za tym idzie – dokładne poznanie marki, która pozostaje w pamięci na dłużej.
Stosowanie na stoiskach targowych ekologicznych materiałów
Ekologia staje się priorytetem w niemal każdej branży, a dziedzina projektowania stoisk targowych nie jest wyjątkiem. W 2025 roku zatem skupiać się będziemy na tworzeniu konstrukcji przy użyciu materiałów nadających się do ponownego wykorzystania lub pochodzących z recyklingu, takich jak drewno, aluminium. Dobrym rozwiązaniem będzie też stosowanie energooszczędnego oświetlenia LED, które doskonale nadaje się do efektownego eksponowania oferty, a przy tym nie zużywa dużej ilości prądu. Coraz więcej marek postawi również na podkreślanie procesu produkcji artykułów w sposób zrównoważony.
Więcej na temat eco-friendly stoisk targowych przeczytasz w dedykowanym temu tematowi wpisie na naszym blogu.
Wybór konstrukcji modułowych i ich zalety
Jednym z najważniejszych aspektów projektowania stoisk targowych w 2025 roku jest elastyczność oraz funkcjonalność. W tym zakresie doskonale sprawdzają się konstrukcje modułowe, ponieważ można je łatwo przestawiać i modyfikować. Pozwala to na szybkie dostosowanie stoiska do różnych warunków, potrzeb oraz przestrzeni wystawienniczych, jak również minimalizowanie kosztów związanych z przygotowaniem się na kolejny event. Poza aspektami finansowymi modułowe konstrukcje świetnie wpisują się w trend zrównoważonego rozwoju, gdyż dzięki nim nie musimy zużywać kolejnych materiałów na stworzenie nowej ekspozycji. Dodatkowo są one łatwe w transporcie, co jest ważne dla firm biorących udział w wydarzeniach zarówno w Warszawie, Krakowie, Kielcach, jak i Monachium, Brnie czy innych zagranicznych miastach.
Planujesz uczestnictwo w krajowym lub międzynarodowym evencie branżowym? Potrzebujesz wsparcia w projektowaniu oraz budowie stoiska targowego zgodnie z najnowszymi trendami? Jeśli tak – skontaktuj się z nami! Oferujemy kompleksową obsługę, w tym stworzenie nowoczesnej konstrukcji dopasowanej do profilu firmy, magazynowanie oraz transport wystaw.
![Artur Usarek - bądźmy w kontakcie! Artur Usarek, ekspert branży wystawienniczej](https://www.kappexpo.pl/site/wp-content/uploads/2021/05/Ekspert-Artur-Usarek.png)
Artur Usarek, specjalista branży wystawienniczej z 22 letnim doświadczeniem. Koordynator setek projektów i realizacji stoisk wystawowych na największych imprezach targowych w Polsce i Europie. Ekspert i współwłaściciel w firmie KappExpo sp. z o.o. Prywatnie mąż i ojciec, praktyk sztuk walki i miłośnik zabytkowych samochodów. W cyklu artykułów zdradza sekrety branży wystawienniczej.